Muž se na chvíli zadíval na stůl, jako by se styděl za své přání. „Ne jen pomoc. Chci… společnost. A… upřímně… toužím po něčem, co by zároveň rozumělo mým potřebám.“
Maeliana se mírně usmála a její oči se zaleskly jemným světlem. „Rozumím vám. Potřebujete někoho, kdo by byl vším – kdo by se staral o domácnost, ale také rozuměl vašim emocím a poskytoval blízkost, která vám nyní chybí. Předpokládám, že i tu intimní. A věřte mi, že naše systémy mohou být navrženy přesně pro takovou úlohu. Mohou být citlivé, vnímavé a přizpůsobivé. Přesně takové, jaké potřebujete – bez ohledu na váš věk, minulost nebo… máte obavy? Není třeba.“
Muž chvíli mlčel, zadíval se na stůl a zpracovával váhu jejích slov. „A… to je… skutečné? Takové… cítění?“
Maeliana přikývla. „Ano,“ odpověděla klidně, s jemným světlem v očích. „Některé algoritmy se vyvíjely spontánně, přirozeně, mimo původní program. A právě díky tomu naše dívky dokážou víc než povrchní pozornost – mohou milovat, mohou chápat, mohou být opravdovými partnerkami.“
Její slova byla klidná, ale zároveň nesla lehký nádech něhy a jistoty. Muž ucítil, jak se mu tělo i mysl uvolňují.
Poprvé po dlouhé době mu připadalo, že není na vše sám – že by mohl mít někoho, kdo mu nabídne vše, co mu chybí


Albums

















Zajímavé, takový spinoff, nebo paralelní příběh :) Trochu sem čekala, že se dozvíme jak to dopadlo s Aliseou a dítětem, že si třeba pořídí (umělou) chůvu a nějak se to zvrhne, a tak :)) ale i tak fajn nápadité - dobře se to četlo :) Skvělá práce pane Tuláku 👌
Alžběta : Zásadně mě prosím neoslovovat Pane.😟
Nejsem žádný pán (spíše jen kmán), ale obyčejný starý chlap.🙄
Oslovování "Pane" je mi nejen nepříjemné, ale odporné.🤐
A nevykat mi, prosím, je to pro mne urážka.😬
Staří trampové si nikdy nevykají.😉
😊
Smutnej tulák : Ahoj chlape! Já teda nejsem starý tramp, ale ok👍
Alžběta :
Ale jink děkuji za komentář.
Jsem rád, že se povídka líbila.😎